Tanum
Centerpartiet lokalt
  • / Val 2018
  • / Kandidater till kommunfullmäktige

Kandidater till kommunfullmäktige

Centerpartiet Tanum ställer i årets val upp med fyra listor till kommunfullmäktige: en lista var för de tre kommundelarna Bullaren, Kville samt Tanum-Lur och dessutom en ungdomslista.

Ungdomslista

  1. Evelina Hermansson, 19 år, Tyft, Tanumshede
  2. David Hagsköld Nilsson, 21 år, Torbal, Lur
  3. Johan Wallentin, 18 år, Remne, Bullaren
  4. Oskar Carlsson, 18 år, Ljungbytorp, Tanumshede
  5. Erik Wallentin, 25 år, Håltane, Bullaren
  6. Calle Jodensvi, 22 år, Lövsångarv, Tanumshede
  7. Thomas Fransson, 30 år, Villavägen, Bullaren
  8. Erik Norderby, 34 år, Nordby, Fjällbacka

 

Bullaren

  1. Roger Wallentin, Remne, Bullaren
  2. Kajsa Mattsson, Tegen, Bullaren
  3. Linda Hermansson, Tyft, Tanumshede
  4. Gerd Johansson, Flötemarken, Bullaren
  5. Rune Hermansson, Smeberg, Bullaren
  6. Astrid Helgesson, Tveten, Bullaren
  7. Thomas Fransson, Villavägen, Bullaren
  8. Peder Johansson, Byvägen, Bullaren
  9. Urban Hermansson, Örmjält, Bullaren
  10. Marina Robertsson, Svenungsröd, Bullaren
  11. Inger Rörvall, Älgeland, Bullaren
  12. Marina Johansson, Remne, Bullaren
  13. Karl-Erik Andreasson, Mörehogen, Bullaren
  14. Roger Andreasson, Ån, Bullaren
  15. Ulf Helgesson, Tveten, Bullaren
  16. Peter Hall, Säm, Bullaren
  17. Guy Robertsson, Svenungsröd, Bullaren
  18. Eva Bäck, Brobacken, Bullaren
  19. Gerhard Paulsson, Mörken, Bullaren
  20. Roger Johansson, Remne, Bullaren
  21. Paula Johansson, Björkemarken, Bullaren
  22. Berit Karlsson, Backa, Bullaren

 

Kville

  1. Karolina Aronsson Tisell, Humlekärr, Fjällbacka
  2. Clas-Åke Sörkvist, Hammaren, Hamburgsund
  3. Ann-Marie Olofsson, Krokbräcke, Fjällbacka
  4. Håkan Elg, Veberg Hedarna, Rabbalshede
  5. Lars Olrog, Branneby, Fjällbacka
  6. Magnus Aronsson, Dahle, Rabbalshede
  7. Peter Adlersson, Övre Hede, Fjällbacka
  8. Erik Norderby, Nordby, Fjällbacka
  9. Sofia Agertoft, Falkevägen, Fjällbacka
  10. Christian Aronsson, Doveland, Fjällbacka
  11. Björn Christiansson, Rörvik, Hamburgsund
  12. Michael Gustafsson, Grind, Fjällbacka
  13. Lennart Sörkvist, Skebräcke, Fjällbacka
  14. Eva Aronsson, Doveland, Fjällbacka
  15. Agneta Svedin Karlsson, Alnäs, Rabbalshede
  16. Sven Andersson, Allestorp, Fjällbacka
  17. Jan Karlsson, Alnäs, Rabbalshede
  18. Kent Andersson, Lilla Jore, Fjällbacka
  19. Henrik Martinsson, Nasseröd, Hamburgsund
  20. Martin Alfredsson, Branneby, Fjällbacka
  21. Jan Qvillby, Åsleröd, Fjällbacka

 

Tanum-Lur

  1. Karl-Erik Hansson, Hästum, Lur
  2. Kerstin Fransson, Morkullevägen, Tanumshede
  3. Arne Mörk, Tågeröd, Tanumshede
  4. Roger Jodensvi, Lövsångarvägen, Tanumshede
  5. Stefan Edlund, Lilla Ulvesked, Tanumshede
  6. Bente Dahlgren, Amiralsvägen, Grebbestad
  7. Magnus Bengtsson, Långsjö, Fjällbacka
  8. Margareta Nilsson, Aleviken, Grebbestad
  9. Tobias Hermansson, Skomakarev, Tanumshede
  10. Lena Andersson, Lursäng, Lur
  11. Stefan Arvidsson, Aleviken, Grebbestad
  12. Lena Andersson, Kil, Lur
  13. Rune Hogebrandt, Lurs Hogar, Tanumshede
  14. Marita Isaksson, Veddö, Fjällbacka
  15. Paula Widén, Klåvavägen, Tanumshede
  16. Birgit Gustavsson, Håkebytorp, Tanumshede
  17. Tommy Dahlgren, Amiralsvägen, Grebbestad
  18. Berit Carlsson, Ljungbytorp, Tanumshede
  19. Anita Olsson, Utby, Tanumshede
  20. Roland Andersson, Stora Anrås, Tanumshede