Distriktsstyrelse

Distriktsstyrelse Centerpartiet Ösergötland vald 2019

Ordförande: Birgitta Gunnarsson, Skänninge 070-845 45 17 bittan.gunnarsson (at) gmail.com

1:e vice ordförande: Lars Vikinge, Brokind 070-554 31 25 larsvikinge (at) telia.com

2:e vice ordförande: Anna Jamieson, Malexander 076-7657740 anna.jamieson (at) centerpartiet.se

Ledamöter: Magnus Berge, Söderköping magnus.berge (at) soderkoping.se, Joakim Magnusson, Åtvidaberg joakim.magnusson (at) atvidaberg.se, Anders Carlsson, Valdemarsvik anca1 (at) tele2.se, Carola Andersson, Ringarum carola.andersson (at) regionostergotland.se, Muharrem Demirok, Linköping muharrem.demirok (at) linkoping.se, Roger Sandström, Norrköping, roger.sandstrom (at) centerpartiet.se Lars Carlsson, Motala carlssonlars (at) hotmail.com

Adjungerade:

Riksdagsledamot Magnus Ek magnus.ek (at) riksdagen.se

Regionråd Kerstin Sjöberg, kerstin.sjoberg (at) centerpartiet.se och Julie Tran, julie.tran (at) centerpartiet.se

CUF ordförande: Lukas Vikinge lukas.vikinge (at)gmail.com

Centerstudenter ordförande: Isac Riddarsparre isac.riddarsparre (at) centerpartiet.se


Bli medlem i Centerpartiet

Om alla som röstar på Centerpartiet rekryterar en person till, får vi dubbelt så mycket att säga till om i svensk politik. Om vi hjälps åt behövs det inte mycket för att öka vårt inflytande med 100 procent.