Östergötland
Centerpartiet lokalt

Distriktsstyrelse

Distriktsstyrelse Centerpartiet Ösergötland vald 2016-04-16

Ordförande: Karin Jonsson, Vikbolandet 073-205 42 60 karin.jonsson (at) centerpartiet.se

1:e vice ordförande: Birgitta Gunnarsson, Skänninge 070-845 45 17 bittan.gunnarsson (at) gmail.com

2:e vice ordförande: Lars Vikinge, Brokind 070-554 31 25 larsvikinge (at) telia.com

Ledamöter: Magnus Berge, Söderköping magnus.berge (at) soderkoping.se, Joakim Magnusson, Åtvidaberg joakim.magnusson (at) atvidaberg.se, Anders Carlsson, Valdemarsvik anca1 (at) tele2.se, Anna Jamieson anna.jamieson (at) centerpartiet.se,  Agneta Lundqvist, Motala agneta (at) advanced.se, Carola Andersson, Ringarum carola.andersson (at) regionostergotland.se, Muharrem Demirok, Linköping muharrem.demirok (at) linkoping.se

Adjungerade:

Riksdagsledamot Staffan Danielsson staffan.danielsson (at) riksdagen.se

Regionråd Göran Gunnarsson goran.gunnarsson (at) regionostergotland.se

CUF ordförande: Nora Karlsson nora98karlsson (at) gmail.com

Centerstudenter ordförande: Edvin Hansson edvin_hansar (at) hotmail.com

 

Staffan Danielsson
Riksdagsledamot Östergötlands län
Karin Jonsson
Kommunalråd / Distriktsordförande / Ordförande i Tekniska nämnden
Regionråd