Östergötland
Centerpartiet lokalt

Distriktsstyrelse

Distriktsstyrelse Centerpartiet Ösergötland vald 2016-04-16

Ordförande: Birgitta Gunnarsson, Skänninge 070-845 45 17 bittan.gunnarsson (at) gmail.com

1:e vice ordförande: Lars Vikinge, Brokind 070-554 31 25 larsvikinge (at) telia.com

2:e vice ordförande: Anna Jamieson, Malexander 076-7657740 anna.jamieson (at) centerpartiet.se

Ledamöter: Magnus Berge, Söderköping magnus.berge (at) soderkoping.se, Joakim Magnusson, Åtvidaberg joakim.magnusson (at) atvidaberg.se, Anders Carlsson, Valdemarsvik anca1 (at) tele2.se, Carola Andersson, Ringarum carola.andersson (at) regionostergotland.se, Muharrem Demirok, Linköping muharrem.demirok (at) linkoping.se, Pia Berglund, Åby berglundpia69 (at) gmail.com, Lars Carlsson, Motala carlssonlars (at) hotmail.com

Adjungerade:

Riksdagsledamot Magnus Ek magnus.ek (at) riksdagen.se

Regionråd Kerstin Sjöberg, kerstin.sjoberg (at) centerpartiet.se och Julie Tran, julie.tran (at) centerpartiet.se

CUF ordförande: Lukas Vikinge lukas.vikinge (at)gmail.com

Centerstudenter ordförande: Isac Riddarsparre isac.riddarsparre (at) centerpartiet.se


Magnus Ek
Riksdagsledamot Östergötland. Miljöpolitisk talesperson.
Karin Jonsson
Kommunalråd / Ordförande i Tekniska nämnden
Regionråd