Kommunfullmäktige

Ledamöter i kommunfullmäktige

Ordinarie:

Christina Davidson, christina.davidson@public.nybro.se

Lars-Gunnar Hellström, lars-gunnar.hellstrom@public.nybro.se

Bodil Johansson, bodil.johansson@public.nybro.se

Urban Eliasson, urban.eliasson@public.nybro.se

Ingeli Ivansson, ingeli@rugstorp.com

Kenneth Petersson, kenneth.petersson@centerpartiet.se

Anders Johansson, anders.johansson2@centerpartiet.se

Henrik Sandgren, henrik.sandgren@tele2.se

Helen Danielsson, helen.danielsson@public.nybro.se

Henric Gustavsson, Henric.Gustavsson@nybro.se

Ann-Mari Johansson, ann-maribirgitta@hotmail.se

John Jensen, john.jensen@nybro.se

Emelie Sjöqvist, emsjo@hotmail.se

Ersättare:

John Averhäll, averhell@gmail.com

Kristina Meyer, branahult140@gmail.com

Linda-Marie Erlandsson, ellem.erlandsson@hotmail.com

Fredrik Bjarnehall, fredde@haltemalagard.se

Anders Pettersson

Ingrid Alriksson

Mattias Edwardsson


Bli medlem i Centerpartiet

Om alla som röstar på Centerpartiet rekryterar en person till, får vi dubbelt så mycket att säga till om i svensk politik. Om vi hjälps åt behövs det inte mycket för att öka vårt inflytande med 100 procent.