Åstorp
Centerpartiet lokalt
  • / Kontakta Oss

Kontakta Oss

Du kan alltid kontakta oss & våra lokala politiker

Centerpartiet i Åstorp nås på mailadress: astorp@centerpartiet.se

Ordförande
Hans-Ingvar Jönsson - hansingvar.j@telia.com - 042/50076 - 070-220 64 10
V. Ordförande
Ann-Louise Ekberg ann-louise.ekberg@hotmail.com 070 2901043
Sekreterare
Bertil Wemmert Wemmek@gmail.com 076 1857475
Kassör
Ulla Persson - 042/58083
Gruppledare
Murat Özbalci - murat.ozbalci@centerpartiet.se - 0735-27 27 27

Kommunfullmäktige
Murat Özbalci - murat.ozbalci@centerpartiet.se - 0735-27 27 27
Annica Vink - annica.vink@centerpartiet.se - 0733-68 01 27
Ersättare
Karin Larsson - karin_sigvardsson@hotmail.com - 0735-94 66 76
Ebba Kroon - ebbaojim@hotmail.com - 073-974 21 68

Kommunstyrelsen
Annica Vink - annica.vink@centerpartiet.se - 0733-68 01 27

Bildningsnämnden
Murat Özbalci (V. Ordförande) - murat.ozbalci@centerpartiet.se - 0735-27 27 27
Bengt Tollstadius - tollstadius@hotmail.com 073 699 6946

Kultur & fritidsnämnden
Stig Rådström (Ordförande) - stigradstrom@yahoo.se - 070 819 0815
Sofia Hultberg - shuba0871@gmail.com - 0708- 19 08 15

Socialnämnden
Bertil Wemmert (V. Ordförande) wemmek@hotmai.com 0761-85 74 78
Anette Andersson anette_60@hotmail.com 0705-41 99 89
Ersättare
David Anjorloo - david.moller@ekzit.se - 070-611 19 63

Bygg & miljönämnden
Karin Larsson (V. Orförande) - karin_sigvardsson@hotmail.com - 0735-946676
Ersättare
Joakim Andersson - c6pyd9@gmail.com - 070 8737524

Räddningsnämnd (Åstorp-Klippan)
Jonas Magnusson - lilleskutt71@hotmail.com - 070-961 02 30

Kvidingebyggen AB m.fl.
Jacob Larsson larsson@vagen.se 070 881 9141

Valnämnden
Lena Andersson kajinge@outlook.com 042/55472

Samhällsberedningen
Murat Özbalci - 0735-27 27 27

Nämndeman
Ebba Kroon ebbaojim@hotmail.com 073 9742168

God man lantmäteriärenden
Bodel Hansson bodel.hnsson@telia.com 070 594 8899