Skellefteå
Centerpartiet lokalt
  • / Förtroendevalda

Våra Förtroendevalda

 

Här kan du hitta Centerpartiet förtroendevalda i nämnder och styrelser samt vår lokala styrelse i Skellefteå.

Kommunfullmäktige

Carina Sundbom, Gruppledare och Kommunstyrelsen


Kontakt:

E-post: carina.sundbom@centerpartiet.se

Facebook: Carina Sundbom, Skellefteå kommun

Mobil: 070-219 57 92

 

Södra Hedensbyn

 

Maria Bernsson, Vice Gruppledare och Kommunstyrelsen


Kontakt:

E-post: maria.bernsson2@gmail.com

Facebook: Maria Bernsson

Mobil: 070-554 03 44


MyckLe


Kjell Bergmark, Ledamot

 

Kontakt:

E-post: kjell.bergmark@centerpartiet.se

Facebook: Kjell Bergmark

Mobil: 070-519 87 97

 

Degerbyn

 

Håkan Andersson, Ledamot

 

Kontakt:

E-post: hakan.andersson@centerpartiet.se

Facebook: Håkan Andersson Centerpartiet

LinkedIn: www.linkedin.com/in/nhakan/

Mobil: 070-371 21 09

 

Kåge


Katarina Larsson, Ledamot


Kontakt:

E-post: katarina.larsson87@gmail.com

Facebook: Katarina Larsson

Mobil: 070-274 46 65

 

Burträsk

 

Pär Brubäcken, Ledamot

 

Kontakt:

E-post: par.brubacken@gmail.com

Facebook: Pär Brubäcken

Mobil: 070-308 01 98

 

Älvsbacka

 

Oscar Wellman, Ledamot


Kontakt:

E-post: oscar.wellman@centerpartiet.se

Facebook: Oscar Wellman C Skellefteå

Mobil: 070-870 27 05

 

Hällbergssvedjan

Anna From-Lindqvist, Ersättare

 

Kontakt:

E-post: anna@euniqem.com

Facebook: Anna From Lindqvist

Mobil: 070-218 19 56

 

Skellefteå Centrum


Eva Enqvist, Ersättare


Kontakt:

E-post: eva.enqvist@allt2.se

Mobil: 070-645 49 79


Selet /Lövånger


Kurt Vallmark, Ersättare

 

Kontakt:

E-post: kurtv@hotmail.com

Mobil: 070-558 20 90


Ragvaldsträsk


Ann-Christin Falkman, Ersättare

 

Kontakt:

E-post: ankifa2@gmail.com

Mobil: 070-355 05 91


Bureå