Distriktsstyrelse 2021-2022

Stämmovalda ledamöter

Mattias Larsson, ordförande, Umeå

mattias.larsson@centerpartiet.se

Ewa-May Karlsson, vice ordförande, Vindeln

ewamay.karlsson@regionvasterbotten.se

Ulf Eriksson, kassör, Vännäs

ulf.eriksson@centerpartiet.se

Madelaine Jakobsson, Nordmaling

madelaine.jakobsson@centerpartiet.se

Carina Sundbom, Skellefteå

carina.sundbom@centerpartiet.se

Anna Enfeldt, Åsele

anna.enfeldt@centerpartiet.se

Kristina Axelsson, Sorsele

kristina.axelsson@centerpartiet.se

Jon Essebro, Lycksele

jon_e_@hotmail.com



Adjungerade ledamöter


Solveig Granberg, CK Västerbotten

solveig.granberg@centerpartiet.se

Bilan Jonsson, CUF Västerbotten

bilan.jonsson@centerpartiet.se

Eric Bergner, ansvarig kyrkoval 2021

eric.bergner@centerpartiet.se

Desiree Coulton, politisk sekreterare regionen

desiree.coulton@centerpartiet.se

Maja Westling, politisk sekreterare Umeå

maja.westling@centerpartiet.se



Personal


Stefan Tornberg, ombudsman

stefan.tornberg@centerpartiet.se

 

För kontakt med hela styrelsen hänvisas till epost: vasterbotten@centerpartiet.se

Relaterade blogginlägg