C-avdelningar

Kontaktuppgifter till våra centerparti-avdelningar:

Bodbyn

Ordförande:

Fredric Bergner

Tel:

070-579 48 05

Epost:

fredrik.bergner@bodbyn.nu



Grubbe-Västerhiske

Ordförande:

Håkan Appelblad

Tel:

070-267 93 09

Epost:

hakan.appelblad@telia.com



Hissjö-Håkmark

Ordförande:

Lennart Persson

Tel:

070-209 73 55

Epost:

lennart.persson2@umea.se



Holmsund-Obbola

Ordförande:

Ron Mahieu

Tel:

073-058 01 52

Epost:

ron.mahieu@umu.se



Hörnefors

Ordförande:

Sven-Allan Andersson

Tel:

070-602 74 01

Epost:

sven-allan.andersson@telia.com



Norra Sävarådalen

Ordförande:

Eric Bergner

Tel:

070-675 73 30

Epost:

eric.bergner@umea.se


Stöcksjö

Ordförande:


Tel:


Epost:




Sävar

Ordförande:


Tel:


Epost:




Tavelsjöbygden

Ordförande:

Monika Sandström

Tel:

070-559 03 17

Epost:

monika.sandstrom@tavelsjo.se



Umeå Stad

Ordförande:

Maja Westling

Tel:

070-772 88 76

Epost:

maja.westling@centerpartiet.se



Umeå Södra (Teg, Kasamark, Hössjö mm)

Ordförande:

Sven-Olov Edvinsson

Tel:

070-602 66 34

Epost:

sven-olov.edvinsson@umea.se



Umeå Östra (Innertavle, Ålidhem, Sofiehem, Carlshem)

Ordförande:

Fredrik Rönn

Tel:

070-565 53 55

Epost:

fredrik.ronn@innertavle.se


Bli medlem i Centerpartiet

Om alla som röstar på Centerpartiet rekryterar en person till, får vi dubbelt så mycket att säga till om i svensk politik. Om vi hjälps åt behövs det inte mycket för att öka vårt inflytande med 100 procent.