Kontakt


Expeditionen

Telefon: 073-0822812
centerpartiet.gotland@centerpartiet.se
Postadress: Centerpartiet Gotland, Box 2014, 62126 VISBY
Besöksadress: Solbergagatan 30, 62145 VISBY


Foto: Karl Melander

Eva Ahlin, ombudsman

Ledamot Regionstyrelsen och Regionfullmäktige
2:e vice ordförande i Hälso-och sjukvårdsnämnden
eva.ahlin@centerpartiet.se
Mobil: 073-0822812

Foto: Karl Melander

Johan Malmros, Distriktsordförande

Regionråd i opposition, ledamot Regionstyrelsen och Regionfullmäktige
2:e vice ordförande Socialnämnden
johan.malmros@centerpartiet.se
Mobil: 070-7263074

Foto: Sanne Svensson

Lars Thomsson, 1:e vice distriktsordförande

Ledamot Regionfullmäktige
2:e vice ordförande Miljö-och byggnämnden
lars.thomsson@centerpartiet.se
Mobil: 070-8251110

Foto: Karl Melander

Gunnel Lindby, 2:e vice distriktsordförande

2:e vice ordförande Regionfullmäktige
vice ordförande i Överförmyndarnämnden
gunnel.lindby@gotland.se
Mobil: 070-8365960

Foto: Karl Melander

Eva Nypelius, Regionråd i opposition

2:e vice ordförande Regionstyrelsen, ledamot i Regionfullmäktige
eva.nypelius@gotland.se
Mobil: 073-980509

Kerstin Löfgren-Dahlström, ordförande Norra kretsen

Ledamot i Miljö- och byggnämnden och ansvarig för medlemsaktiviterna på norra Gotland
kerstinlofgrendahlstrom@gmail.com
Mobil: 076-1268225

Foto: Karl Melander

Bibbi Olsson, ordförande Södra kretsen

Ersättare i Regionsstyrelsen, ledamot Regionfullmäktige
ledamot Hälso- och sjukvårdsnämnden
bibbi.olsson@gotland.se
Mobil: 070-2234220

Foto: Magnus Bergström

Therese Olofsson, ordförande i Mellersta kretsen

Ersättare i Gymnasie- och vuxenutbildningsnämnden
tholof@hotmail.com
Mobil: 070-2441667

Foto: Karl Melander

Björn Dahlström, ledamot i Distriktsstyrelsens arbetsutskott

Ordförande i Gotlands Musikstiftelse
bjorn.dahlstrom@gotland.se
Mobil: 070-534 0544

Foto: Karl Melander

Ingrid Engström, ordförande i Centerkvinnorna på Gotland

Ledamot i Barn och-utbildningsnämnden
ingrid.engstrom@centerpartiet.se
Mobil: 070-818 0242

Sanne Svensson, politisk sekreterare

sanne.svensson@gotland.se
Mobil: 070-0832758