Kommunfullmäktige


Centerpartiets ledamöter i Skellefteås Kommunfullmäktige 2022-2026

sol-has-bg

KOMMUNFULLMÄKTIGE

Carina Sundbom, Gruppledare och Kommunstyrelsen


Kontakt:

E-post: carina.sundbom@centerpartiet.se

Facebook: Carina Sundbom, Skellefteå kommun

Mobil: 070-219 57 92

SÖDRA HEDENSBYN

Katarina Larsson, Ledamot


Kontakt:

E-post: katarina.larsson87@gmail.com

Facebook: Katarina Larsson Centerpartiet

Mobil: 070-274 46 65

BURTRÄSK

Håkan Andersson, Ledamot


Kontakt:

E-post: hakan.andersson@centerpartiet.se

Facebook: Håkan Andersson Centerpartiet

LinkedIn: www.linkedin.com/in/nhakan/

Mobil: 070-371 21 09

KÅGE

Kjell Bergmark, Ledamot


Kontakt:

E-post: kjell.bergmark@centerpartiet.se

Facebook: Kjell Bergmark

Mobil: 070-519 87 97

DEGERBYN

Maria Bernsson, Ledamot


Kontakt:

E-post: maria.bernsson2@gmail.com

Facebook: Maria Bernsson

Mobil: 070-554 03 44

MYCKLE

Kornelia Paulander, Ledamot


Kontakt:

E-post: kornelia.paulander98@gmail.com

Facebook: Kornelia Paulander

Mobil: 072-578 88 99

STÄMNINGSGÅRDEN

Pär Brubäcken, Ersättare


Kontakt:

E-post: par.brubacken@gmail.com

Facebook: Pär Brubäcken

Mobil: 070-308 07 00

NORRBÖLE

Mirjam Abrahamsson, Ersättare


Kontakt:

E-post: mirjam.abrahamsson@gmail.com

Facebook: Mirjam Abrahamsson

Mobil: 070-636 98 66

DRÄNGSMARK

Ann-Sofi Burström, Ersättare


Kontakt:

E-post: ansoxb@gmail.com

Facebook: Ann-Sofi Burström

Mobil: 070-359 04 56

JÖRN

Lovisa Johansson, Vice Gruppledare och Kommunstyrelsen

 

Kontakt:

E-post: lajjtis@gmail.com

Facebook: Lovisa Johansson

Mobil: 073-046 20 38

BRÄNNKÄLEN

Bli medlem i Centerpartiet

Om alla som röstar på Centerpartiet rekryterar en person till, får vi dubbelt så mycket att säga till om i svensk politik. Om vi hjälps åt behövs det inte mycket för att öka vårt inflytande med 100 procent.