Kretsstyrelse


Centerpartiets Kretsstyrelse i Skellefteå 2020-2021.

sol-has-bg

Valter Stenmark, Kretsordförande

Kontakt:

E-post: valterstenmark@gmail.com

Mobil: 070-523 52 74

 

Prästbordet

 

Leif Holmqvist, Vice Kretsordförande

Kontakt:

E-post: leif0910@gmail.com

Mobil: 070-330 33 29

 

Kåge


 

 

Anna From-Lindqvist, Kassör

Kontakt:

E-post: anna.euniqem.com

Mobil: 070-218 19 56

 

Centrum

 

Kornelia Paulander, Ungdomsansvarig

Kontakt:

E-post: kornelia.paulander98@gmail.com

Mobil: 072-578 88 99


Stämningsgården


Ann-Christin Falkman, Ledamot

Kontakt:

E-post: ankifa2@gmail.com

Mobil: 070-355 05 91


Bureå

Oscar Wellman, Ledamot

Kontakt:

E-post: oscar.wellman@centerpartiet.se

Mobil: 070-870 27 05

 

Hällbergssvedjan

Zamen Shafai, Ledamot

Kontakt:

E-post: shafai.zamen@live.se

Mobil: 072-202 62 51


Byske

Lovisa Johansson, Ledamot

Kontakt:

E-post: lajjtis@gmail.com

Mobil: 073-046 20 38

 

brännkälen

 

Olle Markgren, Ledamot

Kontakt:

E-post: olle.markgren@kallbomark.se

Mobil: 070-829 09 09


Norra Källbomark

 

Carina Sundbom (Adjungerad), Gruppledare

Kontakt:

E-post: carina.sundbom@centerpartiet.se

Mobil: 070-219 57 92

 

Södra Hedensbyn

 

Kjell Bergmark (Adjungerad), Sekreterare & Kretsorganisatör

Kontakt:

E-post: kjell.bergmark@centerpartiet.se

Mobil: 070-519 87 97

 

Degerbyn

 

Bli medlem i Centerpartiet

Om alla som röstar på Centerpartiet rekryterar en person till, får vi dubbelt så mycket att säga till om i svensk politik. Om vi hjälps åt behövs det inte mycket för att öka vårt inflytande med 100 procent.