Kretsstyrelse 2022-2023

Stämmovalda ledamöter:


Fredrik Rönn, ordförande, Innertavle
fredrik.ronn@innertavle.se
Solveig Granberg, vice ordf, Tavelsjösolveig.granberg@centerpartiet.se
Robert Axebro, kassör, Bullmarkrobert.axebro@gmail.com

Mattias Larsson, Umedalen

mattias.larsson@centerpartiet.se

Anna-Karin Sjölander, Teg

anna-karin.sjolander@centerpartiet.se

Åke Gustafsson, Berghem

ake.gustafsson@umea.se

Ron Mahieu, Holmsund

ron.mahieu@umea.se

Julia Algotsson, Centrala stan

julia.algotsson@centerpartiet.se

Ellinor Hansson, Sävar

ellinor.hansson@umea.se





Personal:


Helena Samuelsson, administratör

helena.samuelsson@centerpartiet.se

Maja Westling, politisk sekreterare

maja.westling@centerpartiet.se


För kontakt med hela kretsen hänvisas till epost umea@centerpartiet.se

Bli medlem i Centerpartiet

Om alla som röstar på Centerpartiet rekryterar en person till, får vi dubbelt så mycket att säga till om i svensk politik. Om vi hjälps åt behövs det inte mycket för att öka vårt inflytande med 100 procent.