Västmanland
Centerpartiet lokalt

Distriktsstyrelsen

Distriktsstyrelsen ansvarar för Centerpartiet och Centerkvinnorna i Västmanlands verksamhet på länsnivå. Styrelsen består av 10 personer.

Distriktsordförande

Elisabet Sannesjö, Västerås

Vice ordförande

Barbro Larsson, Sala

barbro.larsson@centerpartiet.se
070-880 30 30

Ekonomiansvarig

Fredrik Melin, Västerås

fredrik.melin@lfbergslagen.se
073-820 00 07

Ledamöter

Jenny Adolphson, Köping
jenny.adolphson@centerpartiet.se

Milena Axklo, CUF-representant
milenaaxklo@gmail.com

Mattias Björlestrand, Norberg
mattias@krypinn.se

Anna Gunstad Bäckman
anna.gunstad@centerpartiet.se

Ulf Jansson, Västerås
ulf_jansson@tele2.se

Helena Norrby, Skinnskatteberg
helena.norrby@centerpartiet.se

Marie-Louise Söderström, Arboga
marie-louise.soderstrom@centerpartiet.se