Norrtälje
Centerpartiet lokalt
  • / Kontakt
  • / Centerpartiet, Centerkvinnor, Nätverk

Centerpartiet i hela Norrtälje kommun

I Norrtälje kommun finns Centerpartiet organiserat i avdelningar och nätverk. Genom vår organisation påstår vi att Centern är ett folkrörelseparti med en mycket stark förgrening ut i våra bygd.

Avdelningar och kontaktpersoner

Edebo-Häverö C - Henrik Eriksson, henrik.eriksson(at)centerpartiet.se
Edsbro C - John-Erik Eriksson, ordförande
Gottröra C - Boris Andersson, borisandersson44(at)gmail.com
Roslagsbro C - Claes Holmström, claesholmstrom(at)hotmail.com
Ununge Centerkvinnor - Berit Jansson, berit.jansson(at)centerpartiet.se
Norrtälje Centerkvinnor - anita .engdahl(at)telia.com

Nätverk
Rimbobygden - Tommy Lundqvist, tommylundqvist(at)telia.com
Länna-Riala - Per Lodenius, per.lodenius(at)centerpartiet.se
Väddöbygden - Jane Trepp, jane.trepp(at)centerpartiet.se
Seniornätverket - Bengt Ericsson, bengt14203(at)telia.com
Nätverk för kvinnor mitt i livet - Anna Eneroth, anna.eneroth(at)centerpartiet.se